Auktioner Fåtölj Bruno Mathsson Eva hög

Bilder Fåtölj Bruno Mathsson Eva hög

Fåtölj Bruno Mathsson Eva hög

5800 SEK

Värdering: 12 000 SEK

Modellen Mi 473 Eva utgör den ståtliga fåtöljen i en kollektion som omfattar tre unika fåtöljvarianter, alla skapade av formgivaren Bruno Mathsson. Denna specifika stol skiljer sig från de övriga, lägre varianterna genom att den levereras med en nackkudde för förhöjd komfort.
Klädd i sadeljord natur och nackkudde i Elmotique Cognac

Rekomo Auctions

Flöjelbergsgatan 11-13
431 37 Mölndal
Göteborg

auctions@rekomo.se
010-3333 111

ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Östergötland

PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 3/50

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Östergötland

TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Östergötland

Slutar om 2 minuter

LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

Östergötland

Slutar om 2 minuter