Produkter

Konst & Grafik
864st objekt
Konst auktioner online för samlaren eller till hemmet här hittar du pågående auktioner online. Alla konst auktioner på nätet samlat på ett och samma ställe.

CLAUDE WEISBUCH. (1927-). Färglitografi.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

B W BERGGREN. Olja på duk.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

LENA A LINDERHOLM. (1947-). Färglitografi.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

ANNA MARIA ROGBERG. (1972-). Teckning.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Gunvor Sigrand Oljemålningar

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Curt Hillfon, Litografi

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

OLJA PÅ PANNÅ. Kyrkomålning. 1700-tal.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Målning på trä

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

OLJA PÅ PANNÅ. Otydligt signerad. Tjeckien. Potatisplockare.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

ANN JANSSON. (1945-). Akvarell. A tergo Söndagsfrid -81.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Hans Schultze-Görlitz, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Reinhold Ljunggren Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Beverloo Corneille, Litografi

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

OLJA PÅ PANNÅ. Signerad P Caller?

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Vladimir Velickovic

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 6 dagar

Dagmar Glemme, Akvarell

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Axel Olson, Blyertsteckning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Gustav Adon, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Danka Jaworska, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Gunnar Moberg, Akvarell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Lasse Åberg, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Axel Olson, Teckning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Hardy Strid, Akvarell

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Josep Baqués, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Arvid Carlson "Modellen" Oljemålning 1948

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Carl Anders Clausén, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Axel Olson, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

IMRE ANTONYI. (1932-). Olja på pannå. Porträtt.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Arnold Eres, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Arnold Eres, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Thomas Hafström Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Lasse Åberg, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Oidentifierad konstnär, olja på duk, surrealistisk figur

Värdering: -

Bud: 380 SEK

Slutar om 13 dagar

Parti Tavlor

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Egon Ericsson-Weinemo, olja på duk, "Den ljusa dalen"

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 dagar

James Coignard, carborundum etsning HC 3/16

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Thomas Hafström Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

George Point, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Rullmålning, Kina, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 43 minuter

GUNNAR HÅLLANDER. (1915-1980). Olja på pannå. Grönt ris.

Värdering: 300

Bud: 600 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Axel Olson, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Tord Lager, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Arnold W. Pedersen, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Värdering: -

Bud: 450 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

OLJA PÅ DUK. Osignerad. 1800-tal.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Acke Myhrman, olja på duk, stilleben med vin och räkor

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 13 dagar

Milan Vobruba, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Erik Olson, Litografi

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Karl Gustaf Nilson, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Tore Heby, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 1 200 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Mette Schmidt, applikation på textil, horisont

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

RELIEFTAVLOR. 3st

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Gästrikland

Paul Ravning, olja på duk, kvinna spelar piano

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 13 dagar

Arne Måryd, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 20 dagar